Zapraszamy na szkolenie online dla przedsiębiorców

 

PRZEGLĄD PRAWA DLA WPROWADZAJĄCYCH PRODUKTY W OPAKOWANIACH

Nowe rozporządzenie unijne w sprawie opakowań, nowe opłaty zajednorazowe opakowania oraz zmiany w zakresie systemu kaucyjnego

termin szkolenia: 29 maja 2024 r. , godz.: 11:00 - 12:30

W ostatnim czasie doszło do daleko idących zmian prawnych dotyczących opakowań. Dotyczą one wielu branż. Wśród nich można wskazać chociażby zakłady produkcyjne, importerów, czy wreszcie cały sektorHoReCa (Hotel, Restaurant, Catering).

Co istotne, zmiany dokonują się zarówno na obszarze prawa unijnego, jak również krajowego. Warto wspomnieć, że 24 kwietnia 2024 r. Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Wprawdzie ostateczny tekst wymaga jeszcze zatwierdzenia przez Radę UE, to jednak już dziś wskazuje się nowe regulacje jako kluczowy element gospodarki o obiegu zamkniętym, a także całego pakietu regulacji związanych europejskim zielonym ładem.

Ponadto, wiele zmian dokonuje się również na poziomie krajowym. Od 1 stycznia 2024 r. weszły w życie nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych. Co więcej, od 1 lipca 2024 r. jednostki handlu detalicznego, hurtowego oraz jednostki gastronomiczne mają obowiązek zapewnić alternatywę wobec jednorazowych pojemników na żywność oraz kubków na napoje, które zawierają plastik. Trwają również prace legislacyjne nad dopracowaniem założeń systemu kaucyjnego, który ma wejść w życie już w przyszłym roku.

Mając na uwadze powyższe, przygotowaliśmy szkolenie, które ma na celu przedstawić założenia najnowszych oraz planowanych regulacji prawnych z perspektywy wprowadzających produkty w opakowaniach.

W trakcie webinarium wyjaśnimy:

  • czym jest rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR)?
  • jakie rozwiązania przewidują nowe przepisy unijne i kiedy mogą wejść w życie?
  • jakie opłaty weszły w życie 1 stycznia 2024 roku?
  • jak urzędy zapatrują się na nowe regulacje?
  • jak daleko są prace nad systemem kaucyjnym dla opakowań na napoje?


Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej oraz zapis wideo szkolenia.

KOSZT UCZESTNICTWA: 149 zł netto/osoba

Jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu? Napisz: szkolenia@gppekologia.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 27 maja.

 

ZOBACZ PROGRAM SZKOLENIA