O firmie

Reeko Organizacja Odzysku Opakowań S.A. powstała w 2005r. w odpowiedzi na uregulowania prawne dotyczące ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Od początku działalności Reeko zajmuje się kompleksową obsługą firm, które mają obowiązek odzysku i recyklingu opakowań zgodnie z ustawą „O gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi” (Dz.U. z 2021 r. poz. 2151, z późn. zm.). Naszym celem  jest przejęcie i uczciwe realizowanie ustawowych obowiązków ciążących na przedsiębiorstwach wprowadzających na polski rynek produkty oraz produkty w opakowaniach.

 

Potwierdzenie złożenia rocznego sprawozdania o produktach w opakowaniach, opakowaniach, o gospodarowaniu odpadami opakowaniowymi za rok 2022.

 

Potwierdzenie z UM dot. złożenia sprawozdania za rok 2022

Polityka firmy

Dążymy do doskonałości, poprzez zadowolenie klientów. Naszymi priorytetami są:

 • Zadowolenie i satysfakcja klientów,
 • Utrzymanie długoterminowej współpracy z klientem,
 • Troska o środowisko naturalne,
 • Świadczenie usług na najwyższym poziomie,
 • Stałe doskonalenie naszych umiejętności i kompetencji,
 • Możliwość rozwoju pracowników, kreatywność i zaangażowanie w pracy,
 • Odpowiedzialność za pracowników i prowadzoną przez nas działalność.

Referencje

Firma rzetelna i godna zaufania, doświadczeni i zaangażowani pracownicy oraz najwyższa jakość świadczonych usług to atuty, które w Reeko Organizacji Odzysku Opakowań S.A. najczęściej doceniają nasi klienci. Potwierdzają to m. in.:

 

        

 

         

 

Partnerzy


Spółdzielnia Pracy ARGO-FILM Zakład nr 2 w Tarnowie
Spółdzielnia Pracy ARGO-FILM WROCŁAW Zakład nr 6

Spółdzielnia Pracy „ARGO-FILM” to dawna Spółdzielnia Pracy „KINO-FILM", której początek działalności sięga 1959 roku. Zajmowała się już wówczas odbiorem i unieszkodliwianiem odpadów fotochemicznych zarówno ze szpitali jak i z zakładów fotograficznych. Obok tej działalności prowadziła również działalność w zakresie usług kinowych. Aktualnie ARGO-FILM skupia się na recyklingu odpadów pochodzących z zakładów fotograficznych, pracowni RTG i z zakładów poligraficznych. Od 2006 r oferują poprzez swoje zakłady odbiór i przetwarzanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, od 2009 roku przetwarzanie zużytych baterii i akumulatorów w Zakładzie w Tarnowie. Firma posiada 7 oddziałów na terenie kraju w Nadarzynie, Tarnowie, Lublinie, Łodzi, Wrocławiu, Lubaniu i Mławie. Firma Argo – Film odbiera od klientów wszystkie opady powstające w procesach fotochemicznych, pozostawiając im stosowne karty odbioru odpadu, zgodne z obowiązującą Ustawą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zwracamy poniesione koszty z tytułu opłat kaucyjnych realizując postanowienia Ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych.

 

 


STOWARZYSZENIE GPP EKOLOGIA

Poszukiwania odpowiednich recyklerów, czy firm odbierających odpady zajmuje często bardzo dużo czasu. Rosnące potrzeby klientów wywarły wpływ na konsolidację firm z branży recyklingu w celu dostarczania kompleksowych usług o najwyższej jakości. Dlatego też powstało Stowarzyszenie Grupa Polskich Przedsiębiorców Ekologia. Podmioty tworzące GPP Ekologia są sprawdzonymi partnerami handlowymi współpracującymi ze sobą od wielu lat zarówno w zakresie zbiórki odpadów, jak również poddawania ich procesom odzysku i recyklingu. Od 2009 r. Reeko Organizacja Odzysku  Opakowań S.A. jest członkiem Stowarzyszenia Grupa Polskich Przedsiębiorców Ekologia, które zrzesza przedsiębiorców z branży recyklingu i gospodarki odpadami. We współpracy ze Stowarzyszeniem GPP Ekologia budujemy i kształtujemy świadomość ekologiczną, w tym świadomość przedsiębiorców będących wytwórcami odpadów w zakresie ciążących na nich ustawowych obowiązków  w tej dziedzinie. Stawiamy przed sobą ambitne zadanie zintegrowania środowiska, reprezentowania go i wspólnego rozwiązywania żywotnych problemów związanych z branżą gospodarowania odpadami i ochroną środowiska poprzez aktywne przekazywanie wiedzy zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

 


ZAKŁAD PRZETWARZANIA "DEREWENDA"

Firma DEREWENDA powstała, w 1997 jako firma handlowo-usługowa zajmująca się sprzedażą sprzętu gastronomicznego, RTV i AGD zarówno nowego jak i starego. Pomysł rozszerzenia działalności o przetwarzanie odpadów elektrycznych i elektronicznych, powstał w wyniku obserwacji zapotrzebowania rynku na zagospodarowanie elektrośmieci wytwarzanych w gospodarstwach domowych i w przemyśle. Działalność firmy od 2003r skoncentrowana jest na zbieraniu i przetwarzaniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Głównym założeniem przedsiębiorstwa jest prawidłowe, zgodne z przepisami ochrony środowiska postępowanie z odpadami. Jako pierwsi w Polsce wprowadzili system zbierania zużytego sprzętu bezpośrednio od mieszkańców na telefoniczne zgłoszenie. Posiadają szeroko pojęte doświadczenie w dziedzinie gospodarowania odpadami zarówno merytoryczne, techniczne jak i organizacyjne.

 

 

ZPIRIOO – ZWIĄZEK PRACODAWCÓW IZBA RECYKLINGU I ODZYSKU ODPADÓW

Izba powstała w październiku 2014 r., skupiając i konsolidując przedsiębiorców- pracodawców funkcjonujących w branży odpadowej, kooperujących i współpracujących ze sobą na rzecz poprawy i modernizacji szeroko rozumianego systemu gospodarki odpadami. Członkami Izby, są znane, cieszące się uznaniem oraz doświadczeniem na rynku polskim i zagranicznym firmy, działające od wielu lat w branży gospodarowania odpadami, kooperujące i współpracujące ze sobą m.in., na rzecz ułatwiania i usprawniania organizacji ogólnopolskiego systemu recyklingu, odzysku i unieszkodliwiania odpadów opakowaniowych powstałych z opakowań wielomateriałowych oraz opakowań po środkach niebezpiecznych.  Reeko Organizacja Odzysku Opakowań jest jednym z członków Związku Pracodawców Izby Recyklingu i Odzysku Odpadów, która zgodnie z ustawą, jako Porozumienie ma możliwość realizacji obowiązków przedsiębiorców w kwestii uzyskania rocznych poziomów recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych i po środkach niebezpiecznych.

CSR

Jesteśmy świadomi jak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy ekonomicznym a społecznym aspektem prowadzenia firmy. Mając na uwadze podstawowe założenia koncepcji społecznie odpowiedzialnego biznesu, staramy się aby nasza firma wpisywała się w ramy CSR, wspierając tym samym koncepcję zrównoważonego rozwoju.

Nasze działania skupiają się na określonych grupach interesariuszy:

 1. Środowisko naturalne:

Dążymy do minimalizacji negatywnego wpływu działalności naszej firmy na środowisko naturalne. W realizacji założonego celu wykorzystujemy takie działania jak:

 • segregacja odpadów,
 • minimalizacja produkcji odpadów,
 • dwustronne, ekonomiczne drukowanie,
 • stosowanie energooszczędnych urządzeń,
 • w porze światła dziennego nie korzystamy ze sztucznego oświetlenia,
 • oszczędne zużycie wody.
 1. Społeczność lokalna:

Społeczność lokalna, jako jeden z naszych interesariuszy, odgrywa znaczącą rolę w tworzeniu systemu społecznej odpowiedzialności. Skuteczny dialog umożliwia nam poznanie potrzeb otaczających nas jednostek i daje możliwość realizacji wspólnie opracowanych pomysłów. Przekazujemy wiedzę o:

 • racjonalnej gospodarce odpadami,
 • zasadach recyklingu,
 • istocie zachowania równowagi w środowisku.
 1. Pracownicy:

Bardzo ważnym filarem funkcjonowania naszej firmy, są pracownicy świadomi tego, że sukces i pozycja Reeko są pracą każdego z nas. Staramy się więc łączyć pracę z możliwością rozwoju zawodowego i osobistego dbając o to, żeby każdy czuł się elementem sprawnie zarządzanego systemu. Priorytetami w tym wypadku są:

 • angażowanie pracowników w życie firmy,
 • wspólne podejmowanie decyzji istotnych dla rozwoju firmy,
 • równouprawnienie i właściwy stosunek pracy,
 • poczucie bezpieczeństwa i stabilne miejsce pracy.

 

Kariera

Rozwiń karierę w Reeko Organizacji Odzysku Opakowań S.A.

Reeko to doskonałe miejsce pracy dla specjalistów do spraw ochrony środowiska, handlowców, inżynierów i osób o wielu innych specjalizacjach, które przyczyniają się do rozwoju naszej firmy.

A co jeżeli dopiero się uczysz i jesteś zainteresowany zdobyciem doświadczenia? Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i wprowadzimy Cię w tajniki branży ochrony środowiska i nie tylko.

 

Co możemy Ci zaoferować?

 • przyjazną atmosferę w pracy,
 • możliwość rozwoju zawodowego w firmie niebędącej korporacją,
 • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
 • wsparcie oraz chęć dzielenia się wiedzą i pomocą przez doświadczonych kolegów z zespołu, zarówno w procesie wdrożenia do pracy, jak i później,
 • wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i umiejętności,
 • dogodną lokalizację biura – praktycznie w samym centrum Warszawy,
 • niezbędne narzędzia pracy,
 • jeżeli będziesz pracować z nami dłużej, otrzymasz dodatkowy pakiet benefitów – ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę medyczną, czy dodatkowe premie i dni wolne.

 

Dbamy o Twój rozwój!

 • Dbamy i wspieramy pracowników Reeko w podnoszeniu kwalifikacji oraz zdobywaniu wiedzy. Każdy z nas ma możliwość uczestnictwa w kursach, konferencjach, webinariach i innych szkoleniach zewnętrznych.
 • Cenimy także nowe pomysły i kreatywność naszych pracowników, oferując przy tym wiele obszarów, w których można wykazać się swoimi umiejętnościami.
 • Wychodzimy z założenia, że Twój rozwój – to również rozwój naszej firmy!

 

Bądź EKO-KREATYWNY razem z nami!

 • Damy Ci możliwość nie tylko rozwoju własnej kariery –  z nami będziesz mieć również wpływ na kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych.
 • To, czym zajmujemy się w Reeko, to między innymi nasze wspólne działania, energia i oddanie na rzecz ochrony środowiska!

 

Program stażowy

 • Osoby zainteresowane programem stażowym, bądź praktykami w Reeko – zapraszamy również do kontaktu! Bardzo chętnie podzielimy się naszą szeroką wiedzą w zakresie ochrony środowiska i nie tylko.

   

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!               

 • Wszystkich zainteresowanych podjęciem pracy w branży ochrony środowiska i chęcią rozwoju zawodowego w naszej firmie, zapraszamy do przesyłania aplikacji na adres: rekrutacja@reeko.pl 

 

Uprzejmie informujemy, że po rozpatrzeniu aplikacji skontaktujemy się z wybranymi osobami.                           

 

 

 

 

Certyfikaty i Podziękowania

Od 23.09 2009 roku, Reeko Organizacja Odzysku Opakowań S.A. jest uczestnikiem programu RZETELNA FIRMA. Naszą uczciowość oraz zaangażowanie potwierdza certyfikat Rzetelności. 

Sprawdź naszą rzetelność na:
https://rzetelnafirma.pl/4PKQQ232


Priorytetami w działaniu naszej spółki są uczciwość, rzetelność i pełne zaangażowanie w realizację powierzonych obowiązków. Jako Organizacja podejmujemy działania na wielu płaszczyznach. Potwierdzają to m. in.: