Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. 
W ramach obchodów Dnia Ochrony Środowiska, chcemy szczególnie podkreślić potrzebę walki z zanieczyszczeniami z tworzyw sztucznych. 

Przedstawiamy wam kilka naszych porad, które pozwolą przyczynić się do pokonania tego problemu i włączyć się do inicjatywy #BeatPlasticPollution:

  1. Unikaj jednorazowych plastikowych produktów! Odpowiedzialnie korzystaj z zasobów i ograniczaj używanie jednorazowych opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych. Zamień je na produkty wielokrotnego użytku, wykonane z ekologicznych materiałów.
  2.  Zwiększaj świadomość ekologiczną wśród znajomych! Dziel się informacjami na temat #BeatPlasticPollution w swoim otoczeniu, zachęcaj do alternatywnych rozwiązań i mów o negatywnym wpływie tworzyw sztucznych na środowisko.
  3. Segreguj odpady! Zapoznaj się z lokalnymi zasadami dotyczącymi recyklingu tworzyw sztucznych i upewnij się, że właściwie segregujesz odpady, aby zapewnić ich odpowiednie przetworzenie.
  4.  Korzystaj z alternatywnych materiałów! Wybieraj produkty wykonane z materiałów biodegradowalnych lub ekologicznych substytutów plastiku.
  5.  Bierz udział w akcjach ekologicznych! Dołącz do inicjatyw lokalnych grup i organizacji zajmujących się walką z zanieczyszczeniem środowiska tworzywami sztucznymi.

Włącz się do walki z zanieczyszczeniami z tworzyw sztucznych i zaangażuj innych!
Pamiętajmy, że nasze działania mają wpływ na zmiany globalne, a nawet najmniejsze podjęte przez nas kroki mogą mieć ogromne znaczenie dla naszego środowiska. 

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej strony na Facebook'u -  Reeko Organizacja Odzysku Opakowań S. A., gdzie znajdziecie Państwo więcej informacji. Znajdą nas Państwo również na Instagramie - reeko_organizacja_odzysku.