Zostań EKO-TRENDY przedsiębiorcą w gastronomii!

Zostań EKO-TRENDY przedsiębiorcą w gastronomii.

Świadomość ekologiczna wśród konsumentów stale wzrasta. Klienci coraz częściej zwracają uwagę na podejście lokali gastronomicznych do kwestii ochrony środowiska oraz chętniej odwiedzają miejsca, które praktykują ekologiczne rozwiązania.
Zatem zadajmy sobie pytanie - jak zostać eko-trendy przedsiębiorcą w branży restauracyjnej?
Przedstawiamy Wam kilka naszych rad:

  1. Zrezygnuj z plastikowych produktów jednorazowego użytku. Wprowadź w swoim lokalu zasadę "słomki na życzenie".
  2. Oszczędzaj energię i wodę. Spraw, aby twój lokal był energooszczędny. Korzystaj z nowoczesnego sprzętu lub zacznij od mniejszych kroków i zmień oświetlenie na energooszczędne.
  3. Minimalizuj marnowanie żywności. Planuj zakupy i rozważnie wyposażaj lokal w produkty, rezygnując z kupowania "na zapas". Możesz również zachęcić klientów do zabierania na wynos swoich niezjedzonych porcji.
  4. Zapobiegaj zanieczyszczeniom powietrza. Regularnie poddawaj konserwacji separatory tłuszczu oraz utrzymuj strefę składowania odpadów w należytej czystości.
  5. Postaw na zrównoważoną i ekologiczną żywność od lokalnych dostawców.

Działań redukujących twój ślad węglowy jest znacznie więcej, my przedstawiliśmy tylko kilka z nich. Razem ze Stowarzyszenie GPP Ekologia chcemy wspierać zrównoważony rozwój i czujemy się zobowiązani do kształtowania proekologicznych nawyków wśród społeczeństwa.

Drodzy właściciele lokali gastronomicznych, serdecznie zachęcamy Was do podjęcia proekologicznych działań i odebrania BEZPŁATNYCH książeczek oraz kolorowanek edukacyjnych o tematyce ochrony środowiska. Możecie razem z nami poszerzać świadomość ekologiczną wśród dzieci i nagradzać je za podejmowanie proekologicznych działań, na przykład poprzez rezygnację ze słomek.
Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej  Stowarzyszenie Grupa Polskich Przedsiębiorców Ekologia lub na Facebook'u  Stowarzyszenie GPP Ekologia

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej strony na Facebook`u -  Reeko Organizacja Odzysku Opakowań S. A.