Edukacja

Realizacja obowiązku edukacji ekologicznej w Reeko Organizacji Odzysku Opakowań S.A.

Reeko Organizacja Odzysku Opakowań S. A. realizując własne programy edukacyjne od lat działa i wspiera działania na rzecz upowszechniania wiedzy z zakresu właściwego postepowania z odpadami. Od 1 stycznia 2014 r. rozpoczął się szczególny okres działań Organizacji w zakresie edukacji ekologicznej. W konsekwencji wejścia w życie Ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami  przedsiębiorcy, którzy podlegają jej przepisom (wprowadzający na rynek produkty w opakowaniach) zostali objęci obowiązkiem finansowania publicznych kampanii edukacyjnych. Organizacja na mocy tej ustawy jest uprawniona do organizowania kampanii edukacyjnych m. in. w imieniu klientów, z którymi ma podpisaną umowę na recykling i odzysk odpadów opakowaniowych. Akcje finansowane z budżetu edukacyjnego organizacji wyróżniają się dużą dbałością o wartości merytoryczne oraz atrakcyjność formy. W podstawowym wariancie tej usługi firmy klientów stojące za działaniami edukacyjnymi Reeko pozostają anonimowe.

Reeko Organizacja Odzysku Opakowań  odpowiadając na indywidualne potrzeby swoich klientów w zakresie działań ekomarketingowych oferuje rozszerzony wariant usługi:

OBECNOŚĆ WIZUALNA FIRMY  W MATERIAŁACH  DYDAKTYCZNYCH I PROMOCYJNYCH - zapewnienie wizualnej obecności firmy podczas prowadzonych akcji ekologicznych. Logo zainteresowanej firmy będzie widoczne na materiałach dydaktycznych, reklamowych i promocyjnych (ulotki, plakaty, strony internetowe, banery).

Zapraszamy do zapoznania się z OFERTĄ REKLAMOWĄ oraz OFERTĄ MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH.

Więcej informacji na temat usługi pod numerem tel. 22 299 21 01 lub adresem e-mail: biuro@reeko.pl

 
Nasze akcje

 

WARSZTATY EKOLOGICZNE - LAS W SŁOIKU

We współpracy ze Stowarzyszeniem GPP Ekologia realizujemy ekologiczne warsztaty, które dedykowane są zarówno dzieciom, młodzieży jak i osobom dorosłym. Podczas warsztatów uczestnicy mają okazję stworzyć własny mini-ekosystem w słoiku. Po przygotowaniu własnej komozycji każdy z uczestników otrzymuje instrukcję, w której znajdzie informację jak dbać o rośliny w domu. Warsztaty idealnie sprawdzają się podczas wydarzeń szkolnych, pikników gminnych jak i wydarzeń firmowych. 

Jeśli jesteś zainteresowany organizacją takich warsztatów to serdecznie zapraszamy do kontaktu: edukacja@gppekologia.pl

W trakcie wydarzenia istnieje możliwość przeprowadzenia konkursu, w którym do wygrania są ekologiczno-edukacyjne nagrody tj. książeczki, kolorowanki, puzzle, gry i leżaki. 

 


KOSMICZNA SEGREG-AKCJA! - NOWA BAJKA

Przedstawiamy Wam nasze nowe książeczki autorstwa Jolanty Horodeckiej-Wieczorek pt: „Podróż do gwiezdnej krainy” z serii opowieści „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku”. 

Najnowsza książeczka jest wyrazem naszej wdzięczności i powstała w celu uhonorowania pamięci Pani Jolanty Horodeckiej - Wieczorek. Bajka stworzona z myślą o młodych czytelnikach, to prawdziwa skarbnica przygód, zaskakujących zwrotów akcji i wspaniałych historii, które rozpalają wyobraźnię, a przede wszystkim zachęcają najmłodszych do dbania o naszą planetę. 

Co więcej, w książeczce umieściliśmy prace plastyczne dzieci, które wzięły udział w naszym wakacyjnym konkursie „Kosmiczna Segreg-Akcja!”. 

 

 

 


KĄCIK RECYKLINGOWY

Nasz nowy projekt, który realizujemy wraz ze Stowarzyszeniem GPP Ekologia oraz Ekolandia.edu skierowany jest do placówek oświaty, bibliotek a przede wszystkim do dzieci oraz młodzieży, którego celem jest budowanie świadomości ekologicznej poprzez zabawę i naukę.

Co znajdziesz w naszym kąciku recyklingowym?

 • Tablice oraz pufy edukacyjne,
 • Książeczki oraz kolorowanki edukacyjne,
 • Gry i puzzle ekologiczne,
 • Materiały do nauki praktycznej - Kosze do nauki segregacji odpadów, pojemnik na baterie, zgniatarkę do butelek
 • Leżaki z eko-wyzwaniami do strefy chillout"u

Wszystkie nasze elementy kącika obracają się w tematyce edukacji ekologicznej!
Nasz pierwszy kącik recyklingowy powstał w Warszawskim Centrum Spotkań Szkoły w Chmurze.


WARSZTATY EKOLOGICZNE REFLEX

We współpracy ze Stowarzyszeniem GPP Ekologia oraz Ekolandia.edu w 2023 roku zrealizowaliśmy cykl 25 spotkań dedykowanych do dzieci i młodzieży. Podczas naszych warsztatów, uczestnicy mieli okazję zgłębić wiedzę na temat gospodarki odpadami oraz przyswoić praktyczne umiejętności dotyczące działań na rzecz ochrony naszej planety. Wierzymy, że poprzez połączenie nauki z zabawą, inspirujemy młode pokolenie do troski o nasze środowisko kształtując w nich postawy proekologiczne.

 

 

 


TABLICE EDUKACYJNE 

Wspólnie ze Stowarzyszeniem GPP Ekologia oraz Ekolandia.edu przygotowaliśmy tablice edukacyjne w wersji cyfrowej, które można wykorzystać podczas zajęć z zakresu edukacji ekologicznej. Serdecznie zachęcamy nauczycieli do wykorzystania naszych materiałów i kształtowania eko postaw z zakresu poprawnej segregacji odpadów.


LEŻAKI Z EKO-WYZWANIAMI

Kontynuując nasz długoterminowy projekt KOSMICZNA SEGREG-AKCJA! wraz ze Stowarzyszeniem GPP Ekologia oraz Ekolandia.edu stworzyliśmy leżaki z eko-wyzwaniami!
Nasze leżaki idealnie nadają się na eko-warszataty lub pikniki ekologiczne. Mogą być one również elementem kącika recyklingowego!
Do skorzystania z naszej oferty szczególnie zachęcamy placówki oświaty.


PUZZLE Z EKO-WYZWANIAMI

 

We współpracy ze Stowarzyszenie GPP Ekologia oraz Ekolandia.edu stworzyliśmy puzzle z kreatywnymi wyzwaniami mającymi na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wsród społeczeństwa.

Gotowi na eko-przygodę?
Ułóżcie układankę i podejmijcie wyzwanie w ekologicznym stylu!

 

 

 

 

 

 


EKO-PLANY LEKCJI

Wspólnie z Ekolandia.edu oraz Stowarzyszenie GPP Ekologia przygotowaliśmy plany lekcji na rok 2023/2024 w ekologicznym klimacie. Nasz projekt powstał również w formie kolorowanki, którą można pobrać w zakładce EKO-KREATYWNI. 
 


ZAKŁADKI EKOLOGICZNE

We współpracy Ekolandia.edu oraz Stowarzyszenie GPP Ekologia przygotowaliśmy projekt zakładek ekologicznych do książek. Wybierz swoją eko-zakładkę z bohaterami segreg-akcji -  pobierz zakładkę.

 


EKO-ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ

Ekologia i edukacja to dziedziny, które szczególnie leżą nam na sercu i są dla nas szczególnie ważne. Dlatego też zapraszamy szkoły do przeprowadzenia wraz z nami zajęć/warsztatów z zakresu edukacji ekologicznej. 

Jeśli chcecie przyłączyć się do naszych działań edukacyjnych - świetnie! Udostępnimy gotowe materiały i scenariusze zajęć zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej, aby dzieci mogły jednocześnie uczyć się języka obcego i zapoznawać z działaniami sprzyjającymi ochronie środowiska. 

Wśród materiałów, jakie udostępnimy chętnym szkołom/przedszkolom znajdą się:

 • scenariusz zajęć w wersji polskiej,
 • scenariusz w wersji angielskiej,
 • filmiki do pobrania,
 • książeczki autorstwa Jolanty Horodeckiej - Wieczorek „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku” ( w miarę dostępności),
 • Kolorowanki z bohaterem książeczek o Kosmitku,
 • materiały do zorganizowania zajęć online - w przypadku kiedy placówka przeszła na nauczanie zdalne.

 

 

Zainteresowanych prosimy o:

 • polubienie naszego fanpage’a,
 • przesłanie na adres mailowy: biuro@gppekologia.pl informacji, o tym, że zobowiązujecie się Państwo przeprowadzić edukację  ekologiczną w swojej placówce, a wyniki swojej pracy zamieścicie na swojej stronie internetowej lub w mediach społecznościowych oznaczając przy tym Stowarzyszenie GPP Ekologia.

UWAGA:

*Dla pierwszych 3 zgłoszeń przewidziane gadżety ekologiczne (na 1 zgłoszenie 20 szt.)

 


FILM EDUKACYJNY

Czy wiedzieliście, że co minutę na świecie sprzedaje się około 1 miliona plastikowych butelek. Serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z naszym nowym filmikiem na temat ZERO WASTE – jak możemy śmiecić mniej! To nowy styl życia, który sprowadza się do stosowania określonych zasad tzw. 5R: 1. odmawiaj (refuse), 2. ograniczaj (reduce), 3. wykorzystaj ponownie (reuse), 4. recyklinguj (recycle), 5. kompostuj (rot). Wprowadźmy w życie ideę Zero Waste i korzystajmy z zasad 5R na co dzień! Zeskanuj kod QR i dowiedź się więcej o ZERO WASTE. 


 

KOSMICZNA SEGREG-AKCJA! KOLOROWANKI EDUKACYJNE

Naszym celem jest zwiększenie świadomość ekologiczna i spopularyzowanie tematu segregacji odpadów oraz dbania o środowisko również wśród dzieci z Ukrainy. Wersja dwujęzyczna edukacyjnych kolorowanek powstała na potrzeby najmłodszych, którzy aktualnie przebywają w Polsce i komunikują się w języku ukraińskim. Dzięki naszej inicjatywie wierzymy, że poprzez kreatywną zabawę, a zwłaszcza „kolorową” naukę wyrobimy poprawne nawyki, które później zostaną przeniesione na kolejne pokolenia, a wiedza o środowisku zostanie ugruntowana i wykorzystana w praktyce.

 


KOSMICZNA SEGREG-AKCJA! - CZĘŚĆ TRZECIA

W ramach usług edukacyjnych, których zadaniem jest spopularyzowanie tematu segregacji śmieci oraz dbania o środowisko naturalne, kontynuowaliśmy współpracę ze znaną pisarką, Panią Jolantą Horodecką-Wieczorek. Przeprowadziliśmy wspólnie konkurs na ilustracje i wydaliśmy w 2 000 egzemplarzach III edycję książeczki „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku” o tematyce ekologicznej z ilustracjami wykonanymi przez dzieci. Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały także cenne nagrody- laureatom zostały wręczone m.in. vouchery na zajęcia z języka angielskiego. Poniżej przedstawiamy okładkę i kilka ilustracji nowej edycji książeczki.


FILM EDUKACYJNY

Jakim być przedsiębiorcą? Oto jest pytanie... My zdecydowanie polecamy bycie EKO, a każda mała zmiana przybliża nas do tego! Wiele kawiarni czy herbaciarni oferuje zniżkę na swoje produkty, jeśli przyniesiemy swój własny kubek. Ciekawym pomysłem jest również wprowadzenie w swoim lokalu zasady „słomki na życzenie”. Świadomość ekologiczna wśród konsumentów stale wzrasta. Klienci coraz częściej zwracają uwagę na podejście firm do kwestii ochrony środowiska oraz chętniej odwiedzają miejsca, które praktykują ekologiczne rozwiązania. Zeskanuj kod QR i poznaj więcej pomysłów na bycie EKO-przedsiębiorcą. 


KOSMICZNA SEGREG-AKCJA! - CZĘŚĆ DRUGA

Specjalnie na potrzeby realizacji naszych akcji edukacyjnych wydana została II część książeczki pt. „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku z serii Opowieści z Kosmoludkiem w treści: Podróż po orbicie Ziemi” autorstwa Pani Jolanty Horodeckiej – Wieczorek.

W ramach kolejnej edycji naszej książeczki „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku z serii Opowieści z Kosmoludkiem w treści: Podróż po orbicie Ziemi ” zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 6-12 lat na ilustracje do bajki. Z mnóstwa nadesłanych prac wyłoniliśmy czterech najlepszych małych autorów, którzy zostali nagrodzeni m.in. tabletem, czytnikiem e-book, głośnikiem bezprzewodowym. Wyróżniliśmy aż dziewięcioro dzieci a ich dzieła możemy podziwiać w książeczce. W II części książeczki nie mogło zabraknąć także zbioru ważnych porad dla najmłodszych i nie tylko, dotyczących powstających odpadów oraz sposobu ich unikania.

 

 


PRELEKCJE

Programem objęte zostało wiele placówek szkolnych m.in. : w Warszawie, Gdyni, Otwocku, Tarnowie, Piotrkowie Trybunalskim, Moszczenicy, Staszowie, Grodzisku Mazowieckim i Wrocławiu, w których przeprowadzono prelekcje z udziałem autorki naszej książeczki - Pani Jolanty Horodeckiej-Wieczorek – twórczyni ponad 160 utworów dla dzieci i dorosłych, która w swoich dziełach unika używania przemocy.

Wykłady dla dzieci podzielone były na część informacyjną, projekcje filmiku edukacyjnego oraz odczytywanie bajki. Na zakończenie każde dziecko otrzymało jeden egzemplarz naszej książeczki z podpisem autorki.

 


PRELEKCJE DLA DOROSŁYCH

Zostały przeprowadzone również prelekcje dla dorosłych:

-Przeprowadzenie szkolenia dla pedagogów – przekazanie podstawowych informacji dotyczących wiedzy z zakresu gospodarki odpadami opakowaniowymi w celu szerzenia i podwyższania świadomości ekologicznej wśród dzieci w wieku szkolnym

-Spotkanie ze studentami SGGW - przeprowadzony był wykład w języku angielskim pt.: ,,Waste management practise in Poland”. Studenci również mieli niepowtarzalną okazję, aby zwiedzić zakład przetwarzania #REMONDIS Electrorecycling w Błoniu i dowiedzieć się, jak wygląda przetwarzanie elektroodpadów „krok po kroku”

-Seminarium dla grona pedagogicznego pt. „Nowe standardy selektywnej zbiórki odpadów, kultura segregacji oraz konsekwencje nieprawidłowej segregacji"

 

 


KOSMICZNA SEGREG-AKCJA!

Działania edukacji ekologicznej, zostały przeprowadzone przy współpracy z Stowarzyszeniem GPP Ekologia. Specjalnie na potrzeby realizacji naszych akcji edukacyjnych wydana została książeczka pt. „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku” autorstwa Pani Jolanty Horodeckiej – Wieczorek. Bajka ta w łatwy i przyjemny sposób przekazuje wiedzę o tematyce ekologicznej.


KONKURS PLASTYCZNY 

W ramach kolejnej edycji naszej książeczki „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku” zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 4-12 lat na ilustracje do bajki. Z ponad 300 nadesłanych prac wyłoniliśmy 8 najlepszych małych autorów, którzy zostali nagrodzeni m.in. tabletem, czytnikiem e-book, głośnikiem bezprzewodowym czy grami planszowymi a ich dzieła możemy podziwiać teraz w książeczce. Przyznane zostały również wyróżnienia.

 


PRELEKCJE

Programem objęte zostało wiele placówek szkolnych, w których przeprowadzono prelekcje z udziałem autorki naszej książeczki - Pani Jolanty Horodeckiej-Wieczorek – twórczyni ponad 160 utworów dla dzieci i dorosłych, która w swoich dziełach unika używania przemocy.

Wykłady dla dzieci podzielone były na część informacyjną, projekcje filmiku edukacyjnego oraz odczytywanie bajki. Na zakończenie każde dziecko otrzymało jeden egzemplarz naszej książeczki.

 


FILM ANIMOWANY

Stworzyliśmy animowany film, mówiący o tym, jak ważne jest selektywne zbieranie odpadów, opublikowaliśmy film w mediach społecznościowych, a także w naszej książeczce za pomocą kodu QR.


PORADY NA ODPADY

W książeczce zawarliśmy zbiór ważnych porad dla najmłodszych i nie tylko, dotyczących powstających odpadów oraz sposobu ich unikania.

 

Galeria

Galeria

Filmy

 

Kolejne szkolenie środowiskowe za nami! Zapraszamy do zapoznania się z wideorelacją ze szkolenia pt."Projekt unijnego rozporządzenia ws. opakowań, Dyrektywa SUP, system kaucyjny - nowe wyzwania dla przedsiębiorców w kontekście najnowszych i planowanych zmian prawnych." oraz "Praktyczne aspekty związane z audytem recyklera oraz wystawieniem DPR i EDPR w świetle aktualnych i planowanych regulacji prawnych", które przeprowadziliśmy we współpracy ze Stowarzyszeniem GPP Ekologia w dniach 21-22.09.2023 r. w Toruniu. 


Zapraszamy do obejrzenia najnowszej relacji ze szkolenia pt.: "Aktualnie uwarunkowania prawne w obszarze ochrony środowiska z punktu widzenia podmiotów wprowadzających produkty w opakowaniach, organizacji odzysku opakowań, a także zbierających i przetwarzających odpady", które przeprowadziliśmy w dniach 24-26.11.2022 r. w hotelu Sandra Spa w Karpaczu. Szkolenie realizowane było we współpracy ze Stowarzyszeniem GPP Ekologia. 

 

                                     

 


Polecamy obejrzeć nowy film Stowarzyszenia GPP Ekologia na temat ekologii w przedsiębiostwach

 


Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem na temat "ZERO WASTE", aby wytwarzać mniej śmieci. 

 


Zapraszamy do obejrzenia filmiku, w którym Pani Jolanta Horodecka-Wieczorek, autorka literatury fantastycznej dla młodzieży i dorosłych, czyta jedną ze swoich bajek: „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku”. 

 

 


Film animowany SEGREG-AKCJA czyli dlaczego warto segregować śmieci.

 

 


Kampania edukacyjna "Odpakuj się na innych" 2013 - 27.06.2013 r., Reeko Organizacja Odzysku Opakowań S. A. sponsorem i współorganizatorem koncertu Recycling Band w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (Teatr im. Juliusza Słowackiego) w Krakowie.

 

 

Oferta

Reeko Organizacja Odzysku Opakowań  odpowiadając na indywidualne potrzeby swoich klientów w zakresie działań ekomarketingowych oferuje rozszerzony wariant usługi:

OBECNOŚĆ WIZUALNA FIRMY  W MATERIAŁACH  DYDAKTYCZNYCH I PROMOCYJNYCH - zapewnienie wizualnej obecności firmy podczas prowadzonych akcji ekologicznych. Logo zainteresowanej firmy będzie widoczne na materiałach dydaktycznych, reklamowych i promocyjnych (ulotki, plakaty, strony internetowe, banery).

Zapraszamy do zapoznania się z OFERTĄ REKLAMOWĄ oraz OFERTĄ MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH.

Więcej informacji na temat usługi pod numerem tel. 22 831 71 85 lub adresem e-mail: biuro@reeko.pl

EKO-KREATYWNI

WYKONAJ EKO-WYZWANIA

 

Podejmij się eko-wyzwania i pochwal się swoim osiągnięciem na Facebook'u oznaczając nas.  Śledźcie nasz profil, aby być na bieżąco z nadchodzącymi akcjami ekologicznymi oraz dowiedzieć się jak zdobyć puzzle ekologiczne z eko-wyzwaniami.

 

 

 

 

 

 

 


POBIERZ I POKOLORUJ

 

 

 

 

Tutaj znajdziejsz nasz eko-plan lekcji, któremu możesz nadać niepotwarzalny wygląd! Udostępnij go również swoim znajomym i zwiększ świadomość ekologiczną wsród przyjaciół - pobierz plan

Znasz już historie i opowieści naszego Kosmitka? Pobierz i pokoloruj naszą eko-kolorowankę z Kosmitkiem! - kliknij tutaj