Dzień Ziemi

Świętowanie Dnia Ziemi na całym świecie rozpoczęło się w 1970 roku. Od 1990 roku obchodzimy to święto również w Polsce. Celem tego wyjątkowego dnia jest zwrócenie uwagi na ważne problemy ekologiczne, które dotykają naszą planetę oraz promowanie proekologicznych nawyków wśród społeczeństwa.
Zgodnie z tradycją, 22 kwietnia spędźmy w sposób ekologiczny. 

W tym dniu warto podjąć EKO wyzwania. Zainspirujcie się naszymi pomysłami. 

  •  Proponujemy zamiast samochodu wybrać ekologiczny środek transportu. Skorzystaj z roweru lub wspólnie z przyjaciółmi lub rodziną wybierzcie się na spacer.
  • Dzień Ziemi to także doskonała okazja, aby działać lokalnie. Zbierz ekipę i wspólnie posprzątajcie kawałek naszej ziemi lub wybierzcie odpowiednie miejsce i zasadźcie drzewko. W ten sposób możecie mieć wpływ na poprawę jakości powietrza i zieleni w waszej okolicy.
  • Świetnym pomysłem jest przegląd swojej garderoby. Ubrania, które już ci nie odpowiadają oddaj innym lub sprzedaj. Dając ubraniom drugie życie, pomagasz zmniejszyć negatywny wpływ produkcji odzieży na środowisko oraz redukujesz ilość odpadów, które trafiają na składowiska odpadów. Zdecyduj się na zrównoważoną modę!

W tym szczególnym dniu wiele gmin organizuje wspaniałe ekologiczne akcje. Mieszkańców Warszawy serdecznie zapraszamy do śledzenia hasztagu #ZaopiekujmySięZiemią i zainspirowania się miejskimi działaniami ekologicznymi. 

Drodzy rodzice i nauczyciele, zapraszamy Was do udziału w ekologicznych warsztatach online organizowanych przez Ekolandia.edu, na których otrzymacie ciekawe EKO porady i inspiracje, którymi możecie podzielić się z podopiecznymi.

Natomiast placówkom oświaty przypominamy, że istnieje możliwość otrzymania od nas materiałów edukacyjnych dla dzieci. Za ich pomocą możecie przeprowadzić zajęcia w szkołach lub przedszkolach z okazji Dnia Ziemi.

W Światowy Dzień Ziemi podejmij eko-działania i zadbaj o dobro naszej planety. 

Pamiętajmy jednak, że działania sprzyjające ochronie środowiska powinniśmy podejmować nie tylko w Dniu Ziemi. Każdy z nas ma wpływ na stan naszej planety, dlatego warto dbać o nią każdego dnia.