Edukacja 2017

Kosmiczna segreg – akcja!

Działania edukacji ekologicznej, zostały przeprowadzone przy współpracy z Stowarzyszeniem GPP Ekologia. Specjalnie na potrzeby realizacji naszych akcji edukacyjnych wydana została książeczka pt. „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku” autorstwa Pani Jolanty Horodeckiej – Wieczorek. Bajka ta w łatwy i przyjemny sposób przekazuje wiedzę o tematyce ekologicznej.

W ramach kolejnej edycji naszej książeczki „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku” zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 4-12 lat na ilustracje do bajki. Z ponad 300 nadesłanych prac wyłoniliśmy 8 najlepszych małych autorów, którzy zostali nagrodzeni m.in. tabletem, czytnikiem e-book, głośnikiem bezprzewodowym czy grami planszowymi a ich dzieła możemy podziwiać teraz w książeczce. Przyznane zostały również wyróżnienia.

Programem objęte zostało wiele placówek szkolnych, w których przeprowadzono prelekcje z udziałem autorki naszej książeczki - Pani Jolanty Horodeckiej-Wieczorek – twórczyni ponad 160 utworów dla dzieci i dorosłych, która w swoich dziełach unika używania przemocy.

Wykłady dla dzieci podzielone były na część informacyjną, projekcje filmiku edukacyjnego oraz odczytywanie bajki. Na zakończenie każde dziecko otrzymało jeden egzemplarz naszej książeczki.

Stworzyliśmy animowany film, mówiący o tym, jak ważne jest selektywne zbieranie odpadów, opublikowaliśmy film w mediach społecznościowych, a także w naszej książeczce za pomocą kodu QR.

W książeczce zawarliśmy zbiór ważnych porad dla najmłodszych i nie tylko, dotyczących powstających odpadów oraz sposobu ich unikania.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami do naszej galerii!