Edukacja 2018

Kosmiczna segreg – akcja! - część druga 

Specjalnie na potrzeby realizacji naszych akcji edukacyjnych wydana została II część książeczki pt. „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku z serii Opowieści z Kosmoludkiem w treści: Podróż po orbicie Ziemi” autorstwa Pani Jolanty Horodeckiej – Wieczorek.

W ramach kolejnej edycji naszej książeczki „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku z serii Opowieści z Kosmoludkiem w treści: Podróż po orbicie Ziemi ” zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 6-12 lat na ilustracje do bajki. Z mnóstwa nadesłanych prac wyłoniliśmy czterech najlepszych małych autorów, którzy zostali nagrodzeni m.in. tabletem, czytnikiem e-book, głośnikiem bezprzewodowym. Wyróżniliśmy aż dziewięcioro dzieci a ich dzieła możemy podziwiać w książeczce. W II części książeczki nie mogło zabraknąć także zbioru ważnych porad dla najmłodszych i nie tylko, dotyczących powstających odpadów oraz sposobu ich unikania.

Programem objęte zostało wiele placówek szkolnych m.in. : w Warszawie, Gdyni, Otwocku, Tarnowie, Piotrkowie Trybunalskim, Moszczenicy, Staszowie, Grodzisku Mazowieckim i Wrocławiu, w których przeprowadzono prelekcje z udziałem autorki naszej książeczki - Pani Jolanty Horodeckiej-Wieczorek – twórczyni ponad 160 utworów dla dzieci i dorosłych, która w swoich dziełach unika używania przemocy.

Wykłady dla dzieci podzielone były na część informacyjną, projekcje filmiku edukacyjnego oraz odczytywanie bajki. Na zakończenie każde dziecko otrzymało jeden egzemplarz naszej książeczki z podpisem autorki.

Zostały przeprowadzone również prelekcje dla dorosłych:

-Przeprowadzenie szkolenia dla pedagogów – przekazanie podstawowych informacji dotyczących wiedzy z zakresu gospodarki odpadami opakowaniowymi w celu szerzenia i podwyższania świadomości ekologicznej wśród dzieci w wieku szkolnym

-Spotkanie ze studentami SGGW - przeprowadzony był wykład w języku angielskim pt.: ,,Waste management practise in Poland”. Studenci również mieli niepowtarzalną okazję, aby zwiedzić zakład przetwarzania #REMONDIS Electrorecycling w Błoniu i dowiedzieć się, jak wygląda przetwarzanie elektroodpadów „krok po kroku”

-Seminarium dla grona pedagogicznego pt. „Nowe standardy selektywnej zbiórki odpadów, kultura segregacji oraz konsekwencje nieprawidłowej segregacji"

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami do naszej galerii!